Zapraszamy na bezpłatne szkolenie monterów pomp ciepła Ferroli

Zostań akredytowanym serwisantem Ferroli.

Szkolenie pomp ciepła przeznaczone jest dla osób, które chcą zająć się montażem lub serwisowaniem danych urządzeń. Szkolenie pomp ciepła zazwyczaj jest podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej omawiana jest budowa i działanie pomp ciepła, podział i szczegóły dotyczące pompy ciepła, dobranie mocy pompy ciepła, omawiany montaż części hydraulicznej budowa, charakterystyka grzewcza budynku, rodzaje pomp ciepła budowa, dobór jednostek, lokalizacja pomp ciepła, stosowane rozwiązania techniczne, wymagania prawne, miejsce montażu jednostki zewnętrznej.

Część praktyczna dotyczy natomiast podłączenia chłodniczego PC, podłączenia hydraulicznego pomp ciepła, montaż zasobnika C.W.U, mo0ntaż bufora, podłączenie elektryczne, przyłączenie do instalacji C.O. Przygotowanie pompy ciepła do uruchomienia, omawiane są także najczęstsze problemy związane z uruchomieniem i w trakcie pracy pompy ciepła, właściwe umieszczenie pompy ciepła w danym pomieszczeniu.

Ferroli co to za marka?

Jest jedną z firm włoskich, która zajmuje się produkcją pomp ciepła, kotłów gazowych oraz innych podsystemów związanych z ogrzewaniem budynku. Marka Ferroli powstała w 1997r. Zakres ich działalności to handel, serwis, a także doradztwo techniczne.

Co po akredytacji Ferroli?

Po szkoleniu akredytowanym Ferroli daje możliwość serwisowania ich urządzeń, ale także lepsze warunki gwarancyjne. Po odbytym szkoleniu instalator (jego firma) zostaje wprowadzona do rejestru akredytowanych serwisantów na stronie Ferroli.

W jakiej lokalizacji szkolenie produktowe pompy ciepła ferroli?

Szkolenie pomp ciepła marki Ferroli odbywa się w lokalizacji, która zostaje ustalona wcześniej przez nasz zespół. Zazwyczaj szkolenie pomp ciepła odbywa się w Zabrzu. Szkolenie przeznaczone jest dla montażystów pomp ciepła, ale również osób, które dopiero zaczynają przygodę z zakresu montażu pomp ciepła.

Pierwsze uruchomienie urządzenia odpowietrzenie instalacji hydraulicznej

Przy pierwszym uruchomieniu pompy ciepła bierze udział autoryzowany serwis Ferroli na zlecenie instalatora, który zamontował pompę ciepła. Serwis pompy ciepła stoi również po stronie producenta w tym przypadku Ferroli. Odpowietrzenie instalacji hydraulicznej również gwarantuje autoryzowany serwis Ferroli. Taki proces polega na odpowietrzeniu wody w instalacji, można stosować separator powietrza bezpośrednio za pompą ciepła albo montując odpowietrznik ręczny albo automatyczny.

Kim są instalatorzy ferroli? Jak zostać instalatorem?

Osoba ubiegająca się o akredytację pomp ciepła Ferroli powinna mieć odbyty kurs montażu z zakresu pomp ciepła. Takie szkolenie można uzyskać w jednostkach akredytowanych. Jeżeli klient prócz samego montażu pomp ciepła chce również taką pompę serwisować, musi przejść dwudniowe szkolenie akredytowane, które organizowane jest przez firmę Ferroli. Na takim szkoleniu omawiane są między innymi takie zagadnienia jak samodzielny dobór pompy, połączenia skręcane, podłączenie elektryczne i wiele innych. Omawiany jest także dobór zbiornika cwu. Sprawdź najbliższe terminy szkolenia produktowego pomp ciepła Ferroli.

wstecz